Seed and Bean Mørk sjokolade 72 % med lavendel Ø er en økologisk mørk sjokolade med naturlig lavendelaroma og vanilje
Seed and Bean Mørk sjokolade 72 % med lavendel er en økologisk mørk sjokolade med et kakaoinnhold på minst 72 %. Sjokoladen er smaksatt med naturlig lavendelaroma, som gir en blomsteraktig tone i balanse med den kraftige kakaosmaken. Kakaobønnene kommer fra Den Dominikanske Republikk, og rørsukkeret kommer fra Paraguay. Oppskriften består av fem ingredienser.
Seed and Bean Mørk sjokolade 72 % med lavendel er laget av kakaomasse, rørsukker, kakaosmør, vaniljeekstrakt og naturlig lavendelaroma, og alle ingrediensene er økologiske. Sjokoladen er vegansk og Fairtrade-sertifisert. Lavendelaromaen utgjør under 1 %, slik at den utfyller kakaoen uten å ta overhånd.
Egenskaper:
- Mørk sjokolade med minst 72 % kakao
- Smaksatt med naturlig lavendelaroma
- Kakaobønner fra Den dominikanske republikk
- Økologisk og Fairtrade-sertifisert
- Vegansk
Bruk:
Seed and Bean mørk sjokolade 72 % med lavendel kan nytes som den er, eller serveres i biter til kaffe og te. Sjokoladen kan også hakkes og brukes i desserter og bakverk.
Oppbevaring: Oppbevares på et tørt og kjølig sted.
Inneholder:
75 g
Produktets ingrediensliste, næringsinnhold og emballasje kan endres over tid. Vi oppdaterer løpende på vår hjemmeside, men sjekk alltid emballasjen på produktet som er kjøpt.


