Økologisk hvit sjokolade med sitron og italiensk rålakris fra Calabria
Økoladen Sjokolade hvit sitron/lakris er en hvit sjokoladeplate med knust rålakris fra Calabria i Sør-Italia og sitron. Sødmen i den hvite sjokoladen balanseres av den skarpe og vedvarende lakrissmaken, mens sitronen gir et friskt og syrlig motspill. Platen er dekorert med en virvel av melkesjokolade.
Denne plata er en videreutvikling av Økoladens klassiske hvite sjokolade med lakris, som vant Økologisk gullmedalje i 2006. Sjokoladeplaten er hånddekorert og håndlaget på Økoladens fabrikk. Emballasjen er biologisk nedbrytbar.
Funksjoner:
- Hvit sjokolade med kalabrisk rålakris og sitron
- Virvel av melkesjokolade
- Hånddekorerte og håndlagde
- Biologisk nedbrytbar emballasje
Bruk:
Kan nytes som snacks eller dessert.
Oppbevaring
Oppbevares mørkt, tørt og ikke for varmt.
Næringsinnhold per 100 g:
Energi |
2400 kJ / 576 kcal |
Fett |
41 g |
- herav mettede fettsyrer |
25 g |
Karbohydrater |
48 g |
- herav sukkerarter |
45 g |
Protein |
5,6 g |
Salt |
0,19 g |
Inneholder:
75 g
Rørsukker*, Kakaosmør*, Helmelkspulver, Lakrisrotsekstrakt* (8%), Kakaomasse*, Citronekstrakt*(0,25%)
Er * angitt ved en ingrediens betyr det at denne ingrediensen er 100% økologisk
Helmelkspulver
Kan inneholde spor av hassel**nøtter**, **mandler** og **soya**
Produktets ingrediensliste, næringsinnhold og emballasje kan endres over tid. Vi oppdaterer løpende på vår hjemmeside, men sjekk alltid emballasjen på produktet som er kjøpt.
