1
1

Geo Bavicchi

Bavicchi Geo Lucsernefrø / alfalfa til spiring Ø - 30 g

Varenummer: 15153
EU økologimærke Ø-mærket

Økologiske Bavicchi GEO lusernfrø (alfalfa) til hjemmespiring

Alfalfa er et av de sunneste, og letteste, spirefrøene å få til, og derfor en flott "starter" for dem som ikke helt har prøvd spiring før, men er nysgjerrige på hva det innebærer.

I tillegg smaker alfalfa godt og har et høyt proteininnhold (opp til 40%). Spirene er også en god kilde til vitamin B, A, C, D E og K, samt sink, selen, jern og magnesium.

Fremgangsmåte:
Bløtlegg frøene du skal bruke natten over. Om morgenen skylles de i friskt vann, og legges i et jevnt lag i spirebeholderen. Sett frøene til å spire i romtemperatur, men utenfor direkte sollys, og skyll dem med friskt vann 2 ganger om dagen. Det tar ca 3 dager for frøene å spire. Etterpå kan du oppbevare dem i kjøleskap i 1-2 uker.

Inneholder:

40 g

Ingredienser:

lucernefrø*

Er * angitt ved en ingrediens betyr det at denne ingrediensen er 100% økologisk

Opphavsland:

Italia

Inkludert i kategorier

Andre kunder har også kjøpt

Alternative produkter

Anmeldelser

5
Basert på 1 anmeldelser
5
4
3
2
1
1
0
0
0
0
Safa Bemnam Putrous
Sverige

Mycket rena och bra kvalitet och ger mycket goda groddar

01-09-2019

Fri frakt fra 499 kr

Med Helthjem, Posten eller PostNord

30 dagers returrett

30 dagers retur- og angrerett fra du mottar varen

Medlemsbonus

Du får bonus hver gang du handler hos oss

Kundeservice

Kontakt oss på tlf. +47 21 95 94 90 (09-15 hverdager) eller email info@med24.no

Spar enda mer på dine sunne valg!

Meld deg på nyhetsbrevet vårt. Ved å registrere deg samtykker du til at vi kan sende deg informasjon om rabattkoder, tilbud og nyheter relatert til vårt sortiment via e-post. Du kan når som helst trekke tilbake ditt samtykke. Vi behandler opplysningene dine i samsvar med vår personvernerklæring.