BD Medical-Diabetes care
BD Sprøyte 5 ml - 100 stk.
BD Sprøyte 5 ml er en steril engangssprøyte med tre komponenter, Luer-kobling og tydelig gradering
BD Sprøyte 5 ml er en steril engangssprøyte i 3-komponentutførelse, der en gummipakning på stemplet sikrer en jevn og kontrollert bevegelse. Sprøyten har en sentrert Luer-tilkobling, slik at kanylen settes på midt på enden av sylinderen. Sylinderen er gradert i intervaller på 0,2 ml, noe som gjør det enkelt å avlese og måle opp ønsket mengde.
Sprøyten leveres steril i en pakke med 100 stk., slik at det alltid er en ubrukt sprøyte klar. Den er beregnet for engangsbruk og skal kastes etter bruk. Pakningsstørrelsen gjør den velegnet på klinikker og i omsorgssektoren, der forbruket er kontinuerlig, og der det er behov for nøyaktig dosering av små væskemengder.
Funksjoner:
- Steril 3-komponent sprøyte til engangsbruk
- Volum på 5 ml med gradering per 0,2 ml
- Sentrisk luer-tilkobling til kanylen
- Gummipakningen på stemplet sørger for en jevn bevegelse
- Leveres i pakke med 100 stk.
Bruk:
Kontroller at emballasjen er ubrutt, og ta først sprøyten ut rett før bruk. Sett kanylen på Luer-koblingen, trekk opp ønsket mengde ved hjelp av graderingen, og kast sprøyten etter bruk.
Vi gjør oppmerksom på at det kan være flere ml i sprøyten enn angitt, da det må være plass til å trekke stemplet helt tilbake.
Inneholder:
100 stk.